Podkarpacie: więcej na leczenie, mniej na leki

Autor: Anna Kaczmarek/Rynek Zdrowia • • 08 lutego 2010 11:30

50 mln zł więcej na leczenie, ale mniej o 50 mln zł na refundacje leków.

Podkarpacki Oddział NFZ przesunie 50 mln zł z refundacji leków na Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze, hospicja, leczenie psychiatryczne, rehabilitację i część specjalistyki zlokalizowanej przy szpitalach.

To przesuniecie środków to efekt rozmów dyrektorów podkarpackich szpitali z resortem zdrowia. Przypomnijmy, że szpitale z Podkarpacia nadal nie podpisały kontraktów na ten rok.

– Na hospicja przeznaczymy dodatkowo 1,4 mln zł, na ZOL – 16 mln zł, a część specjalistyki – 6 mln zł – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Marek Jakubowicz, rzecznik prasowy podkarpackiego NFZ. – Na razie nie wiadomo, ile dokładnie pieniędzy z tej puli zostanie dodatkowo przeznaczonych na leczenie psychiatryczne i rehabilitację.

Być może dzięki tym przesunięciom przybliży się szansa na podpisanie kontraktów ze szpitalami. Rzecznik uważa, iż jest to pozytywny krok w negocjacjach.

– Na razie nie ma stanowiska szpitali, ale najprawdopodobniej w tym tygodniu dowiemy się, co postanowili dyrektorzy. Dodatkowe pieniądze, czyli 50 mln zł, to środki przesunięte z refundacji leków, a nie dodatkowe pieniądze dla oddziału. Za refundacje leków trzeba też będzie zapłacić.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum