Podkarpacie: więcej dentystów podpisało umowy z NFZ

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2011 13:34

Ponad 270 świadczeniodawców z zakresu stomatologii ogólnej z Podkarpacia podpisało z NFZ umowy na opieką dentystyczną.

Podkarpacie: więcej dentystów podpisało umowy z NFZ

Są to ci lekarze, którzy nie podpisali kontraktów w pierwszym terminie. Umowy zaczną obowiązywać od 1 marca.

Od 1 stycznia br. ok. 800 tys. pacjentów pozbawionych było bezpłatnej opieki dentystycznej, ponieważ ok. 30 proc. dentystów z regionu nie podpisało z NFZ kontraktów.

Dodatkowy konkurs został ogłoszony 7 stycznia, oferty można było składać do 21 stycznia. Złożyło je ponad 270 świadczeniodawców, którzy w pierwszym terminie nie podpisali kontraktów na 2011 rok.

Jak poinformował rzecznik podkarpackiego NFZ Marek Jakubowicz, nowe umowy podpisali niemal wszyscy, którzy złożyli oferty. Kontrakty z dodatkowego konkursu zaczną obowiązywać od 1 marca.

- Umowy podpisało 271 świadczeniodawców. Biorąc pod uwagę, że w pierwszym terminie podpisano ponad 330 kontraktów, to opieka dentystyczna została w pełni zabezpieczona  - powiedział rzecznik.

Przypomnijmy, że ponad 30 proc. stomatologów z regionu odmówiło podpisania kontraktów na 2011 rok w pierwszym terminie - byli to głównie lekarze z Podkarpackiego Oddziału Związku Lekarzy Dentystów w Krośnie. Ich zdaniem zbyt nisko wyceniono ich świadczenia (1,02 zł za punkt).

Choć stawka za punkt się nie zmieniła, to lekarze przystąpili do negocjacji w drugim konkursie. Tłumaczyli to zobowiązaniami wobec pacjentów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum