Podkarpacie: kontrakty z NFZ podpisane, na razie w formie elektronicznej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 stycznia 2011 12:07

Podkarpaccy lekarze rodzinni, w tym także zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim, podpisali z NFZ kontrakty na 2011 rok w formie elektronicznej. Należy je jeszcze podpisać w tradycyjnej, papierowej formie.

Podkarpacie: kontrakty z NFZ podpisane, na razie w formie elektronicznej

Jak zapewnił 18 stycznia PAP rzecznik Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Marek Jakubowicz w regionie nie ma problemów ani z refundacją recept, ani ze skierowaniami na badania i do specjalistów.

Odniósł się w ten sposób do informacji wiceprezesa PZ Krzysztofa Radkiewicza sprzed kilku dni, że pacjenci z Opolszczyzny i Podkarpacia będą musieli płacić za leki refundowane przez NFZ, bo Fundusz nadal nie podpisał umów z lekarzami rodzinnymi zrzeszonymi Porozumieniu Zielonogórskim.

Jakubowicz dodał, że podpisywanie kontraktów drogą elektroniczną odbyło się w ubiegły piątek (14 stycznia). Jeszcze w tym tygodniu ma się rozpocząć podpisywanie kontraktów w formie papierowej.

Rzecznik zaznaczył, że kontrakty elektronicznie podpisało około tysiąca lekarzy rodzinnych, z których większość jest zrzeszona w Porozumieniu Zielonogórskim.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum