Podbeskidzie: strajk będzie zaostrzony?

Autor: PP/Rynek Zdrowia • • 11 lutego 2010 10:00

20 pielęgniarek z 1000 strajkujących na Podbeskidziu prowadzi głodówkę, a będą dołączały kolejne.

W środę, najpierw taką formę protestu przyjęły cztery pielęgniarki ze Specjalistycznego Zespołu Chorób Płuc i Gruźlicy w Bystrej. W godzinach wieczornych strajk głodowy rozpoczęło 16 pielęgniarek z Wojewódzkiego Szpitala w Bielsku Białej. Strajkiem nie są objęte: blok operacyjny, OIOM, patologia noworodka, stacja dializ i SOR.

W czwartek, w południe, w szpitalu w Bystrej do głodujących dołączą kolejne dwie pielęgniarki.

– Jeśli sytuacja się nie zmieni, to wielce prawdopodobne, że od poniedziałku taką formę strajku przyjmiemy wszystkie. Wiemy także, że do rozpoczęcia głodówki przygotowują się pielęgniarki ze Szpitala Powiatowego w Żywcu a także Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego nr 1 im. prof. Cybulskiego – zapowiada w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Izabela Pilarz, szefowa Międzyzakładowej Organizacji Związkowej ze szpitala w Bystrej.

Ewa Baran-Ligus, z komitetu strajkowego w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej, potwierdziła w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl, że strajk głodowy prowadzi 16 pielęgniarek.

– Nie zakładamy, że ta liczba w dniu dzisiejszym się zwiększyła. Trwa pat. Po rozmowach, o które prosiłyśmy, nasze stanowiska są bardzo rozbieżne.

Jak dotąd rozmowy z dyrektorami szpitali stanęły w martwym punkcie. Pielęgniarki chcą by ich pensje wzrosły z 2300 do 3000 zł brutto, a dyrektorzy odpowiadają, że nie mają na to środków. Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala w Bielsku-Białej złożył doniesienie do prokuratury, bo jak twierdzi, strajk jest nielegalny.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum