Podbeskidzie: pielęgniarki czekają na rozmowy z dyrektorami

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 15 lutego 2010 11:19

Dyrektorzy podbeskidzkich szpitali, w których trwa strajk pielęgniarek, rozmawiają o rozwiązaniu konfliktowej sytuacji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

W poniedziałek  (15 lutego) o godz. 10 w rozpoczęło się spotkanie władz woj. śląskiego z dyrektorami podbeskidzkich szpitali, w których od 8 lutego 2010 r. trwa strajk kilkuset pielęgniarek i położnych.

Na wyniki rozmów w Specjalistycznym Zespole Chorób Płuc i Gruźlicy w Bystrej, Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej, Szpitalu Powiatowym w Żywcu oraz Szpitalu Ogólnym im. E. Wojtyły w Bielsku-Białej czeka kilkaset strajkujących i głodujących pielęgniarek.

– Obecnie strajk głodowy w naszej lecznicy prowadzi 15 pielęgniarek i położnych. Dziś dołączą do nas koleżanki z Tychów i Pszczyny. Na godz. 14.00 jesteśmy umówione na rozmowę z dyrektorem. Mamy nadzieję, że spotkanie dyrektorów w urzędzie marszałkowskim przyniesie rozwiązanie sytuacji – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Ewa Baran-Ligus z komitetu strajkujkowego w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej.

Pielęgniarki zapewniają, że nie zrezygnują ze strajku i będą protestować do skutku. Domagają się podwyżek płac.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum