Płock: wózek inwalidzki już nie pod zastaw

Autor: AS/Rynek Zdrowia • • 31 maja 2010 10:00

Wojewódzki Szpital Zespolony nie będzie już wymagał dowodów osobistych, jako zastawu za wózek, bo zdarzyła się zamiana dokumentów.

Działająca całodobowo poradnia chirurgiczna na Oddziale Urazowo-Ortopedycznym  Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku ma trzy wózki, z których korzystają pacjenci, mający problemy z poruszaniem się o własnych siłach.  

Za wózki odpowiada personel, więc wymaga od pacjentów, by w zastaw zostawiali dowody osobiste. Odzyskiwali je, gdy zwrócili wózek. I taki system funkcjonował do momentu wydania przez pomyłkę dowodu nie jego właścicielowi, a innej osobie.

 – Zdarzyła się zamiana dokumentów – mówi nam Grażyna Gołębiewska, pielęgniarka koordynująca przychodni. – Był to przypadek incydentalny, ale zdarzyć się nie powinien. W poradniach, moim zdaniem, nie powinno się pobierać dowodów osobistych. Nie jesteśmy organem powołanym do pobierania i przechowywania takich dokumentów.

Gołębiewska wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl, że po konsultacjach z prawnikiem zostanie podjęta decyzja w sprawie zabezpieczenia się przychodni przed skutkami różnych problemów z odzyskaniem sprzętu. Zdarzało się już, iż znajdowano wózki na innych oddziałach, bądź trzeba było je odzyskiwać za pośrednictwem policji.  

– Może poprosimy pacjentów o oświadczenia, bo kaucja nie wchodzi w rachubę, a może po prostu zaufamy – mówi pielęgniarka koordynująca płockiego szpitala.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum