Płock: szpitale bez pieniędzy za nadwykonania

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 28 września 2013 12:39

Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku uspokaja, że są pieniądze na zakup leków i wypłatę wynagrodzeń. Ale jednocześnie ostrzega, że przy takim poziomie finansowania lecznicy może się to wkrótce zmienić.

Płock: szpitale bez pieniędzy za nadwykonania
Placówka nadal czeka na pieniądze z NFZ za nadwykonania. Ich kwota za II półrocze ub.r. i I bieżącego wynosi w sumie 12 mln zł - informuje Gazeta Wyborcza.

Dyrektor informuje, że NFZ zaproponował szpitalowi zawarcie ugody za nadwykonania z II półrocza 2012 r. na OIOM-ie, neurologii, pediatrii i dializoterapii oferując 60 proc. wartości tych świadczeń (w sumie ponad 770 tys. zł). Stanisław Kwiatkowski uznał, że należy przyjąć te pieniądze, ale nie zgodził się na niższe stawki w ramach ugody dotyczącej leczenia na innych oddziałach. Nie wyklucza złożenia pozwu do sądu. Sprawa jednak potrwa, a tymczasem lecznicy zaczyna brakować środków na bieżące funkcjonowanie.

Problemy ma też Szpital Świętej Trójcy w Płocku. Marek Stawicki, wiceprezes Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej szacuje, że w całym ub.r. szpital wypracował nadwykonania o wartości około 1 mln zł. Otrzymał zaledwie 300 tys. zł.  W I półroczu br. szpital miejski miał 550 tys. zł nadwykonań. Nie otrzymał żadnych pieniędzy z Funduszu.

Służby prasowe Mazowieckiego OW NFZ informują, że Fundusz zwraca tyle, ile może.

Więcej: http://plock.gazeta.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum