Płock: szpital rozważa pozew, chce zwrotu kosztów leczenia covidowego od Skarbu Państwa

Autor: rdc.pl/Rynek Zdrowia • • 08 grudnia 2020 09:57

W związku z tym, iż Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku nie otrzymał środków na leczenie COVID-19, jego dyrektor Stanisław Kwiatkowski zapowiada, że z początkiem 2021 r. złoży pozew o ich zwrot ze Skarbu Państwa.

Płock: szpital rozważa pozew, chce zwrotu kosztów leczenia covidowego od Skarbu Państwa
Dyrekcja szpitala chce napisać pozew o zwrot środków od Skarbu Państwa. Fot. Shutterstock

Podczas poniedziałkowej (7 grudnia) telekonferencji dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku przypomniał, że placówka od lutego br. przygotowywała się do zabezpieczenia, w tym pracowników i pacjentów, na okres epidemii COVID-19, przy czym pierwsze środki wsparcia (od samorządu, rządu) trafiły tam pod koniec kwietnia.

Dyrektor wylicza, że szpital na leczenie pacjentów covidowych wydał blisko 7,5 mln zł. - To kwota na koniec października. To nie były pieniądze, które są zapisane w umowie z NFZ. Z tego tytułu nie dostaliśmy żadnych pieniędzy. Dostaliśmy oczywiście 3 proc. zwiększenia ryczałtu miesięcznego od 1 lipca, ale tym nie załatwi się problemu kosztów związanych z pandemią - powiedział dyrektor płockiej placówki cytowany przez Polskie Radio RDC.

Zapowiedział, że "prawdopodobnie z nowym rokiem, po zbilansowaniu się przedsięwzięcia", dyrekcja skłonna będzie "napisać pozew o zwrot tych środków od Skarbu Państwa". - Kogo będziemy skarżyć, nie wiem w tej chwili. To ustalą prawnicy szpitala - oświadczył dyr. Kwiatkowski.

Sprecyzował, że w związku z leczeniem COVID-19 największe koszty, jakie poniósł dotąd płocki szpital, to środki ochrony indywidualnej dla pracowników i pacjentów oraz dodatkowe wynagrodzenia.

Więcej: rdc.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum