Płock: rehabilitacja dla 50 osób dziennie

Autor: Gazeta Wyborcza /Rynek Zdrowia • • 30 grudnia 2009 14:00

W Płocku ruszyła nowa przychodnia rehabilitacyjna, w której pacjenci mogą skorzystać z trwającej do sześciu tygodni codziennej rehabilitacji.

Świadczenia dla pacjentów są bezpłatne. NZOZ Centrum Rehabilitacji Ogólnoustrojowej ma bowiem podpisany kontrakt z NFZ. Na parterze budynku, na powierzchni 150 metrów kwadratowych, może ćwiczyć nawet 50 osób dziennie. Zdaniem dyrekcji placówki, podpisanie kontraktu z NFZ było możliwe dzięki ciekawej ofercie rehabilitacji, innej niż w pozostałych płockich placówkach.

– Zwykle cykl zabiegów składa się z 10 spotkań. My proponujemy pacjentowi zabiegi codzienne, od poniedziałku do piątku, przez trzy do sześciu tygodni. Dziennie minimum pięć zabiegów leczniczych i nie krócej niż trzy godziny – mówi dyrektor centrum, Anna Siemiątkowska.

Na rehabilitację do centrum może skierować lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (w przypadku zaostrzających się schorzeń przewlekłych) albo lekarz specjalista (ortopeda, chirurg, neurolog, reumatolog, onkolog, urolog, ginekolog, specjalista chorób wewnętrznych oraz rehabilitacji).

Pacjenci ośrodka mogą korzystać z laseroterapii, leczenia polem magnetycznym, ultradźwiękami, prądami, a także z ćwiczeń i różnego rodzaju masaży. Kobiety po mastektomii przychodzą na zabiegi przeciwobrzękowe, czyli masaż limfatyczny i specjalistyczne ćwiczenia. Uczą się też, jak wykonywać je w domu, po zakończeniu rehabilitacji pod okiem specjalistów.

W placówce pracuje pięć osób. Oprócz lekarza jest także troje magistrów fizjoterapii i technik masażysta.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum