Płock: opłaty parkingowe przy szpitalach wciąż złoszczą pacjentów

Autor: KL,Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 sierpnia 2011 10:20

Opłaty za postój na parkingu przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku obowiązują już od kilku miesięcy. Do niedawna jednak za podwiezienie pacjenta pod wejście do lecznicy nie trzeba było płacić.

Płock: opłaty parkingowe przy szpitalach wciąż złoszczą pacjentów
Teraz za podwózkę chorego autem np. pod pawilon dermatologiczny trzeba zapłacić 5 zł - skarżą się pacjenci lecznicy.

Kierownictwo szpitala tłumaczy, że poszerzanie strefy płatnego parkingu wymusiła sytuacja wokół szpitala, wciąż bowiem brakowało miejsc parkingowych. Jak zapewnia szpital wystarczy uprzedzić ochronę przed wjazdem autem na teren parkingu, że che się jedynie podwieźć chorego, a opłata nie zostanie pobrana.

Jak już informował portal rynekzdrowia.pl płatne parkingi przy szpitalach praktycznie wpisały się w polski krajobraz już na stałe kilka lat temu. Szczególnie w dużych miastach już raczej nie da się bezpłatnie zaparkować przy żadnej lecznicy. Stawka godzinowa waha się od 3 do 4 zł. Na ogół stawka naliczana jest od każdej rozpoczętej godziny.

W Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy za godzinę trzeba zapłacić 3 zł. - Parking przy szpitalu oddany jest w dzierżawę firmie zewnętrznej i to ona dyktuje ceny. Jeżeli auto nie pozostaje na parkingu dłużej niż 15 minut, kierowca nie musi jednak wnosić opłaty - mówiła portalowi rynekzdrowia Kamila Wiecińska, rzecznik szpitala.

W Szpitalu Powiatowym w Chorzowie dyrekcja placówki podjęła decyzję o uruchomieniu płatnego parkingu zmusiły częste kradzieże, do jakich dochodzi na bezpłatnym miejscu postojowym.

- Może trudno w to uwierzyć, ale mieliśmy przypadek, gdy na lawecie wywieziono skradzione stąd auto. Dewastacje samochodów i ich okradanie to już prawdziwa plaga, z tego powodu musieliśmy podjąć decyzję o zamknięciu części parkingu przy izbie przyjęć - wyjaśnia Ewa Potocka, dyrektor chorzowskiego szpitala.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum