Płock: lekarze wycofują wypowiedzenia

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia   • 29 września 2009 20:28

Część lekarzy z Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej, którzy kilkanaście dni temu złożyli wypowiedzenia z pracy, wycofała swoje rezygnacje.

Płock: lekarze wycofują wypowiedzenia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Gazeta Wyborcza, z pracy nie odejdą lekarze z oddziału chirurgicznego. Nadal jednak ważą się losy oddziału wewnętrznego i ortopedii.

Złożenie wypowiedzeń przez lekarzy jest wynikiem ich konfilktu z zarządem Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej. W jego wyniku kilkunastu lekarzy z trzech oddziałów, niezadowolonych z działania zarządu spółki i z nowej organizacji pracy na oddziale, złożyło wypowiedzenia.

Negocjacje lekarzy z zarządem szpitala zaczęły się tuż po złożeniu wypowiedzeń. Miały zająć dwa-trzy dni. Trwały prawie dwa tygodnie.

Wiadomo już, że część z kilkunastoosobowej grupy lekarzy porozumiała się z pracodawcą i nie zamierza już odejść ze szpitala miejskiego. Wypowiedzenia wycofali chirurdzy.

– Udało nam się porozumieć. Na oddziale wszystko zostaje po staremu. Jego szefem nadal jest doktor Wirosław Siemiątkowski, bardzo dobry specjalista, któremu tak jak mi zależy na dobrym funkcjonowaniu oddziału – wyjaśnia Gazecie Wyborczej prezes PZOZ-u Artur Krawczyk.

Ma nadzieję, że w najbliższych dniach uda mi się osiągnąć kompromis także w negocjacjach z lekarzami z oddziału wewnętrznego. Bardziej sceptyczny jest w kwestii rozmów z ortopedami.

–  Jestem otwarty na rozmowy i mam nadzieję, że także z tymi lekarzami uda mi się porozumieć – przyznaje Krawczyk. – Ale zdaję sobie sprawę, że ortopedzi mogą mieć inne plany biznesowe.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze