Płock: Wojewódzki Szpital na Winiarach będzie leczyć poparzonych

Autor: AS/Rynek Zdrowia • • 15 grudnia 2008 12:26

Pacjenci z ciężkimi poparzeniami nie będą już przewożeni do szpitali w innych miastach. Specjalistyczne wyposażenie pozwoli na ich leczenie w Wojewódzkim Szpitalu na Winiarach w Płocku.

1 mln złotych na utworzenie ośrodka leczenia poparzeń przekaże placówce PKN Orlen, którego zarząd podjął taką decyzję po serii nieszczęśliwych wypadków w kombinacie i problemach z leczeniem poparzonych. Chorzy byli transportowani do innych miast z powodu braku, m.in. niezbędnych w takich sytuacjach specjalnych łóżek z respiratorem.

Otrzymane środki placówka wykorzysta na utworzenie sześciu stanowisk intensywnej opieki medycznej, służących leczeniu pacjentów z ciężkimi obrażeniami ciała. Przyznane fundusze pozwolą także na zakup sprzętu i wyposażenia niezbędnego do leczenia urazów wielonarządowych wymagających terapii oddechowej.

Jak powiedział portalowi rynekzdrowia.pl Dawid Piekarz – rzecznik prasowy PKN Orlen, koncern wystąpił przed kilkoma miesiącami z inicjatywą stworzenia w płockim szpitalu programu, którego celem jest zapewnienie mieszkańcom Płocka,  w tym pracownikom Koncernu, skutecznej opieki w stanach zagrożenia życia spowodowanych wypadkami, urazami, czy katastrofami. Po konsultacjach z przedstawicielami placówki, specjalistami z Orlen Medica oraz uzyskaniu opinii niezależnych ekspertów, uzgodniono działania, które pozwolą Szpitalowi na jeszcze skuteczniejsze niesienie pomocy szczególnie  ofiarom poparzeń. Nowy sprzęt powinien trafić do szpitala w drugim kwartale 2009 roku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum