Płock: 1,6 mln zł na osiem programów profilaktycznych

Autor: UMP/Rynek Zdrowia • • 11 marca 2011 08:36

Urząd Miasta Płocka przeznaczy w tym roku 1,6 mln zł na realizacje ośmiu programów profilaktycznych.

Płock: 1,6 mln zł na osiem programów profilaktycznych

Płock planuje w tym roku poszerzyć ofertę programów zdrowotnych o szczepienia przeciwko pneumokokom - dowiadujemy się w urzędzie miasta. Planowane są szczepienia dzieci dwuletnich.

Urząd posiada już na ten temat pozytywną opinię konsultanta krajowego w dziedzinie mikrobiologii lekarskiej - profesor dr. hab. Walerii Hryniewicz oraz Jarosława Waneckiego, przewodniczącego Okręgowej Izby Lekarskiej w Płocku. Obecnie trwają przygotowania do realizacji programu. Konieczne jest jeszcze uzyskanie opinii Agencji Oceny Technologii Medycznych.

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podpisał także zarządzenia w sprawie przeprowadzenia konkursów ofert na wybór realizatora programu zdrowotnego dla mieszkańców Płocka z użyciem metody PET oraz programu profilaktycznych szczepień przeciwko meningokokom.

W związku z tym w ratuszu odbyło spotkanie z przedstawicielami placówek podstawowej opieki zdrowotnej, które miało na celu zachęcenie ZOZ-ów do udziału w ogłaszanych przez ratusz konkursach i realizacji programów zdrowotnych finansowanych z budżetu miasta.

Ponadto w 2011 roku w Płocku realizowane będą: program profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów piersi, program profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego, program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie, program promocji zdrowia w szkołach, program stomatologicznego dla dzieci i młodzieży, program edukacji przedporodowej.

W budżecie miasta zaplanowano na realizację programów prawie 1,6 mln złotych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum