Płatny parking szpitalny - również dla pracowników

Autor: Gazeta Wyborcza Częstochowa/Rynek Zdrowia • • 28 listopada 2009 10:27

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie wprowadza odpłatność za parkowanie wokół szpitala.

Płatny parking szpitalny - również dla pracowników

Aby dostać się na szpitalny parking, trzeba będzie pokonać bramki, które blokują wjazd. Opłaty za parkowanie wynoszą: za pierwszą godzinę postoju – 2 zł, potem cena zależy od tego, ile czasu odwiedzający był w szpitalu. Jeśli zmieścił się w dziesięciu minutach, nie płaci nic. System jest testowany od soboty (28 listopada) - informuje Gazeta Wyborcza.

Nie będzie można zostawić auta przed wejściem głównym. Teraz to miejsca zarezerwowane m.in. dla karetek transportowych i aut służbowych. Każde stanowisko wyposażone jest w stojak–blokadę; stali użytkownicy dostaną do niego klucz. Asfalt przed wejściem pomalowano na czerwono. To znak, że obszar ten ma być absolutnie wolny od samochodów.

Zostanie także przeniesiony postój taksówek. Przy okazji zwiększy się liczba miejsc dla niepełnosprawnych - do pięciu.
 
Za parkowanie będą płacić także pracownicy. Miesięczny abonament na parking zewnętrzny, gdzie jednak nie zawsze są wolne miejsca, wynosi 2 zł, na wewnętrzny, z miejscami gwarantowanymi (20 złotych). Natomiast jeśli ktoś zostawi auto na podjeździe dla karetek, miejscu zarezerwowanym czy trawniku, zostanie ukarany dyscyplinarnie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum