Plan finansowy NFZ nadal bez podpisu

Autor: RMF FM/Rynek Zdrowia • • 12 grudnia 2009 18:08

W sobotę (12 grudnia) nie zostanie podpisany plan finansowy Narodowego Funduszu Zdrowia na przyszły rok - podaje radio RMF FM.

Zarówno płatnik, jak i Ministerstwo Zdrowia zapewniają, że w planie NFZ na 2010 r. znajdzie się więcej pieniędzy dla szpitali niż początkowo informowano.

Na razie NFZ przesłał do resortu Ewy Kopacz plan zmodyfikowany zgodnie z sugestiami minister i teraz czeka na jego akceptację.

Zarówno płatnik, jak i ministerstwo zdrowia zapewniają, że znajdzie się w nim więcej pieniędzy dla szpitali. Dyrektorzy wielu lecznic twierdzą jednak coś zupełnie innego i zapowiadają, że nie będą podpisywać umów z Funduszem.

Wbrew temu, co zapowiadają NFZ i minister Kopacz, że dziura budżetowa zostanie załatana i będzie więcej pieniędzy dla szpitali, pacjenci w przyszłym roku mogą spodziewać się nadal kłopotów. Co prawda umowy na 2010 r. mają być identyczne jak w tym roku, pod warunkiem jednak, że szpitale wykonały kontrakt. Te, które go nie wykonały, pieniędzy dostaną mniej.

Trudności mogą spodziewać się również placówki, w których było dużo nadwykonań. Resort będzie zwracał pieniądze wyłącznie za zabiegi ratujące życie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum