Placówki posiadające centra urazowe dostaną więcej pieniędzy

Autor: Dziennik Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 02 sierpnia 2017 08:30

Szpitale, które posiadają centra urazowe dla dorosłych lub dzieci otrzymają od NFZ więcej pieniędzy. Dyrekcje tego typu placówek postulowały o to od dawna, zwracając uwagę na to, że wycena procedur nie pokrywa kosztów leczenia najciężej rannych.

Placówki posiadające centra urazowe dostaną więcej pieniędzy
Projekt nowelizacji zarządzenia prezesa NFZ ws. zawierania umów w SOR i izbie przyjęć urealnia stawki ryczałtów dobowych dla tych jednostek. Fot. Archiwum

Jak informuje Rzeczpospolita, najnowszy projekt nowelizacji zarządzenia prezesa NFZ w sprawie zawierania umów w szpitalnych oddziałach ratunkowych i izbie przyjęć urealnia stawki ryczałtów dobowych dla tych jednostek. Modyfikuje też zasady premiowania podmiotów posiadających w swojej strukturze centrum urazowe lub centrum urazowe dla dzieci.

Centra urazowe to wielospecjalistyczne oddziały szpitali dysponujących lądowiskiem dla śmigłowca ratunkowego i najbardziej zaawansowanym sprzętem diagnostycznym. Zabezpieczają około miliona mieszkańców w odległości, która pozwala dotrzeć do nich z miejsca zdarzenia w półtorej godziny. Całą dobę dyżuruje w nich zespół urazowy złożony m.in. ze specjalisty medycyny ratunkowej, anestezjologa, chirurga ogólnego, ortopedy i neurochirurga.

Więcej: www.rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum