×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pisz: spór zbiorowy ws. podwyżek dla pielęgniarek został zawieszony

Autor: MAK/Rynek Zdrowia03 stycznia 2016 19:54Aktualizacja: 03 stycznia 2016 19:57

Spór zbiorowy dotyczący podwyżek płac dla pielęgniarek i położnych w Szpitalu Powiatowym w Piszu został zawieszony do czasu realizacji porozumienia między dyrekcją placówki a OZZPiP.

Pisz: spór zbiorowy ws. podwyżek dla pielęgniarek został zawieszony
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- W ramach sporu zbiorowego odbyły się wielogodzinne rokowania pomiędzy dyrekcją szpitala a Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych. Zakończyły się podpisaniem protokołu porozumienia. Osiągnęliśmy kompromis dzięki dobrej woli obu stron - informuje nas Małgorzata Karpińska-Karwowska, przewodnicząca Zakładowej Organizacji Związkowej OZZPiP w lecznicy w Piszu.

Dodaje, że w wyniku osiągniętego porozumienia pielęgniarki i położne - bez względu na posiadane wykształcenie, staż pracy, zajmowane stanowisko - otrzymają w równej kwocie wzrost miesięcznej podstawy wynagrodzenia zasadniczego w przeliczeniu na pełny etat 230 zł.

Porozumienie dotyczy realizacji pierwszej kwoty 400 zł brutto przeznaczonej na wzrost wygrodzeń wynikające z rozporządzenia ministra zdrowia z dnia 8 września 2015 r.

Pielęgniarki i położne zatrudnione na umowach cywilnoprawnych otrzymają wzrost wynagrodzenia za 1 godzinę udzielanych świadczeń o 2,50 zł.

- Ponadto pracodawca zobowiązał się do przedstawienia rozliczenie wypłacanych kwot w formie dodatku. W przypadku nie rozdysponowanych środków wynikających ze zgłoszonych etatów pielęgniarek i położnych do NFZ środki te zostaną podzielone wspólnie przez OZZPiP przy SP ZOZ Szpitalu Powiatowym w Piszu i pracodawcę dla pielęgniarek i położnych - informuje Małgorzata Karpińska-Karwowska.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze