Piotrków: szpital zatrudni lekarzy z Ukrainy?

Autor: piotrkowski24.pl/Rynek Zdrowia • • 09 lutego 2018 14:19

Dyrekcja Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie Trybunalskim ma obsadę lekarską na każdym oddziale, jednak stale prowadzi rekrutację. Poważnie rozważana jest możliwość zatrudnienia lekarzy z Ukrainy.

Piotrków: szpital zatrudni lekarzy z Ukrainy? Fot. Shutterstock

Na razie w grę wchodzi zatrudnienie specjalistów z Ukrainy (mających Kartę Polaka) w piotrkowskich placówkach służby zdrowia na okres próbny. Tego typu współpraca jest jednym z celów wizyty delegacji ukraińskiej Polonii z Równego. - Samorząd powiatu piotrkowskiego dołoży wszelkich starań, aby pomóc Polakom na Ukrainie - deklaruje starosta Stanisław Cubała. 

Przyjazdem do pracy (na okres próbny) w Powiatowym ZOZ zainteresowany jest Jerzy Serwetnyk, lekarz ze specjalnością w zakresie endokrynologii, który wraz z delegacją z Równego miał okazję zobaczyć oddziały funkcjonujące w powiatowym szpitalu. - Jestem pod ogromnym wrażeniem warunków i sprzętu, który mają do dyspozycji tutejsi lekarze. Będę zabiegał o to, aby możliwie jak najszybciej tu wrócić i przetrzeć szlaki dla moich kolegów z Równego - powiedział Serwetnyk portalowi piotrkowski24.pl.

Więcej: piotrkowski24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum