Piotrków Trybunalski: szpital zamyka oddział wewnętrzny

Autor: piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2017 18:02

Od 1 września w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie Trybunalskim nie będzie oddziału wewnętrznego. Placówka ma 2 mln zł straty - informuje serwis naszemiasto.pl.

Piotrków Trybunalski: szpital zamyka oddział wewnętrzny
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od września oddział przestaje pracować - kadra się kurczyła od dawna, teraz odchodzi ostatnia czwórka lekarzy z ordynatorem. Nie ukrywają, że złożenie wypowiedzeń było ostatecznością, a odchodzą w poczuciu przegranej.

- Nie chodzi nam o pieniądze, ale o bezpieczeństwo, pacjentów i nasze. W XXI wieku w tych warunkach nie da się prowadzić oddziału w sposób bezpieczny i prawidłowy - mówi Andrzej Bęben, ordynator oddziału, który był z nim związany przez 30 lat.

Walka o przyszłość kardiologii i interny, jak podkreśla zastępca ordynatora Beata Kowalska, trwa od 2015 roku. Lekarze i związki zawodowe szpitala próbowały rozmawiać z radnymi i władzami powiatowymi, radą społeczną szpitala, potem z nową dyrekcją placówki.

- To było mnóstwo pism, ale nie chcieli słuchać nas, lekarzy. Co ta restrukturyzacja zmieniła na lepsze dla pacjentów? Pogorszyła tylko - uważa Beata Kowalska.

Więcej: piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze