Piotrków Trybunalski: szpital wojewódzki przejmie porodówkę

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 07 sierpnia 2019 10:59

Szpital wojewódzki w Piotrkowie Trybunalskim (Łódzkie) ma przejąć oddział położniczo-ginekologiczny po Powiatowym Centrum Matki i Dziecka (PCMD). Od października do końca br. będzie działał przy ul. Roosevelta, a od roku 2020 przy ul. Rakowskiej. Z kolei w szpitalu prowadzonym przez powiat w miejsce porodówki ma powstać komercyjny ZOL.

Piotrków Trybunalski: szpital wojewódzki przejmie porodówkę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Eliza Bartkowska, dyrektor PCMD, potwierdza, że trwają rozmowy z dyrekcją Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Kopernika dotyczące szczegółów przejęcia porodówki. Precyzuje, że szpital wojewódzki szykuje się do przystąpienia do konkursu na oddział położniczo-ginekologiczny.

Aby nie przerywać ciągłości działalności oddziałów, przejęcie przez SSW im. Kopernika, którego organem prowadzącym jest samorząd województwa, musi nastąpić do końca września br. Od października oddziały mają działać w strukturze szpitala wojewódzkiego, ale w pomieszczeniach budynku przy ul. Roosevelta. Szpital przy ul. Rakowskiej będzie je czasowo dzierżawił. Jest to związane z remontami oddziałów trwającymi przy ul. Rakowskiej. Dopiero po ich zakończeniu, porodówka, oddział ginekologiczny i noworodków zostaną przeniesione na ul. Rakowską.

Jak zauważa serwis naszemiasto.pl, obecnie w PCMD te trzy oddziały dysponują 80 łóżkami; przy ul. Rakowskiej łóżek będzie 50.

W pomieszczeniach docelowo zwolnionych przez oddziały ginekologiczno-położniczy i noworodków PCMD planuje stworzyć zakład opiekuńczo-leczniczy. Pobyt w ZOL w początkowej fazie ma być dla pacjentów pełnopłatny. Uruchomienie ZOL ma kosztować 200-300 tys. zł. Zakład może ruszyć najwcześniej w lutym 2020 r.

Więcej: naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum