Piotrków Trybunalski: szpital straci mniej pieniędzy z ryczałtu

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 05 kwietnia 2018 09:32

NFZ w Łodzi przychylił się do wyjaśnień Elizy Bartkowskiej, p.o. dyrektor Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie Trybunalskim, dzięki czemu szpital otrzyma prawie 900 tys. zł więcej w stosunku do planowanego ryczałtu. Jest on jednak i tak znacznie pomniejszony.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

2 mln 933 tys. 594 zł - to ostateczna wartość ryczałtu na pierwsze półrocze 2018 r. dla piotrkowskiego szpitala. To o prawie 900 tys. zł więcej niż ostrzegał NFZ, który w marcu skorygował wartość ryczałtu na pierwsze półrocze 2018 r. wyliczając go na 2 mln 34 tys. zł.

Pierwotnie ryczałt miał wynieść ponad 5,2 mln zł, ale z powodu „ogromnych niewykonań w zakresie oddziału internistycznego” Fundusz zabrał szpitalowi ok. 3 mln zł - przypomina serwis naszemiasto.pl.

Placówka - jak twierdzi Anna Leder, rzecznik łódzkiego NFZ - na tle wszystkich placówek w woj. łódzkim jest "przypadkiem wyjątkowym i odosobnionym", bo większość szpitali po korekcie dostanie więcej pieniędzy w stosunku do pierwotnych wyliczeń wartości ryczałtów.

Więcej: www.naszemiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum