Naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia | 12-09-2019 09:18

Piotrków Trybunalski: szpital powiatowy złożył ofertę na porodówkę

Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim złożyło ofertę w konkursie na świadczenia w zakresie ginekologii, położnictwa i neonatologii. To kończy pomysł przejęcia porodówki przez Samodzielny Szpital Wojewódzki w Piotrkowie.

Fot.: archiwum Wydziału Opieki Zdrowotnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (zdjęcie ilustracyjne)

Powiatowe Centrum Matki i Dziecka  złożyło ofertę w ostatnim dniu wyznaczonego przez NFZ terminu (11 września).

Jesienią 2017 r. oddział w szpitalu powiatowym przy ul. Roosevelta (PCMD) - wtedy kardiologiczny i chorób wewnętrznych - został zamknięty na trzy miesiące z powodu złych warunków sanitarnych (już po wejściu tzw. sieci szpitali). NFZ zmniejszył szpitalowi ryczałt. To stało się argumentem dyrekcji PCMD do wypowiedzenia w czerwcu tego roku umowy sieciowej obejmującej internę, porodówkę i oddział noworodków. W międzyczasie rozpoczęły się negocjacje między zarządem powiatu piotrkowskiego a zarządem województwa łódzkiego w sprawie przejęcia oddziału położniczo - ginekologicznego i neonatologii przez Samodzielny Szpital Wojewódzki w Piotrkowie.

Jednak ten pomysł nie spotkał się z aprobatą władz województwa łódzkiego. Wobec braku porozumienia, zarząd powiatu w Piotrkowie podjął decyzję o zobowiązaniu dyrekcji PCMD do złożenia oferty w konkursie NFZ na prowadzenie oddziału położniczo - ginekologicznego i neonatologii.

Więcej: naszemiasto.pl