Piotrków Trybunalski: szpital otrzymał nowe ambulanse dzięki budżetowi obywatelskiemu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 sierpnia 2020 08:01

Dwa nowe, specjalistyczne ambulanse otrzymał w środę (12 sierpnia) Samodzielny Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Ich zakup był możliwy dzięki trzeciej edycji budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego "Łódzkie na Plus". Pojazdy kosztowały 692 tys. zł.

Piotrków Trybunalski: szpital otrzymał nowe ambulanse dzięki budżetowi obywatelskiemu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak poinformowały w środę PAP służby prasowe łódzkiego urzędu marszałkowskiego kwota dofinansowania z budżetu obywatelskiego wyniosła pół miliona złotych, pozostała część to wkład szpitala. Przypomniały, że projekt zakupu karetek wygrał część wojewódzką zdobywając ponad 11 tys. głosów.

Zdaniem obecnego na wydarzeniu posła PiS Antoniego Macierewicza pół miliona złotych to duża suma i bardzo ważna, bo będzie ratować ludzkie życie. "To jest celem i sensem tych działań samorządu województwa łódzkiego. Wasza praca pokazała, jak zmienia się rzeczywistość, gdy uczciwi ludzie zaczynają realizować misję, która owocuje polepszeniem się warunków życia mieszkańców" - podkreślił.

Podziękował władzom województwa. - Za ten wysiłek proszę przyjąć podziękowania dla marszałka Grzegorza Schreibera i całego zarządu województwa - dodał, kierując słowa do wicemarszałka województwa Zbigniewa Ziemby.

Zabierając głos Ziemba zwrócił uwagę, że kluczową sprawą jest słuchanie mieszkańców. "Samorząd województwa łódzkiego realizuje swoje zadania z pełną odpowiedzialnością i poczuciem misji, ale też słuchając mieszkańców i reagując na ich potrzeby. Idea budżetu obywatelskiego polega właśnie na tym, że głos lokalnej społeczności jest impulsem pomagającym realizować zadania" - mówił.

Według niego w tym przypadku te pół miliona złotych to "lepsza jakość usług medycznych, szybsza i efektywniejsza pomoc".

Nowe karetki - renault master 2.3 dci, to ambulanse typu "C". Jak mówi o nich personel szpitala: "ruchome jednostki intensywnej opieki medycznej". Będą wykorzystywane przez specjalistyczne zespoły ratownictwa medycznego w Piotrkowie Trybunalskim i Bełchatowie. jaw/ mhr/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum