Piotrków Trybunalski: "niewykonania" na internie powodem obcięcia ryczałtu?

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 19 marca 2018 12:15

Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie Trybunalskim w wyniku zmniejszenia ryczałtu straci 3 mln zł z NFZ. Powodem takiej korekty są najprawdopodobniej "ogromne niewykonania w zakresie oddziału internistycznego", który był zamknięty od pierwszych dni października do połowy grudnia ub.r.

FOT. Fotolia; zdjęcie ilustacyjne

Jak twierdzi dyrektor PZOZ Eliza Bartkowska, obcięcie finansowania może spowodować ograniczenia w dostępności świadczeń.

Anna Leder, rzecznik NFZ w Łodzi, wyjaśnia, że ryczałt na pierwsze trzy miesiące działania w sieci szpitali (październik-grudzień 2017) wyniósł ok. 2 mln zł i był wyliczony na podstawie aktywności szpitala w 2015 r. Bazując na tych samych danych, NFZ wyliczył wysokość ryczałtu dla placówki na pierwsze pół roku 2018 r., co dało kwotę 5,26 mln zł. Jednak na podstawie sprawozdań z realizacji świadczeń w ostatnich trzech miesiącach 2017 r. Fundusz skorygował ryczałt do 2,34 mln zł - informuje serwis naszemiasto.pl.

Dyrektor Bartkowska podejrzewa, że NFZ wziął pod uwagę m.in. czasowe problemy kadrowe, co spowodowało zawieszenie funkcjonowania oddziału chorób wewnętrznych. Dodaje, że będzie w tej sprawie prowadziła rozmowy z NFZ lub wojewodą.

Piotrkowski szpital znalazł się w grupie 34 placówek w Polsce, które w ostatnim kwartale 2017 r. wykonały mniej niż 90 proc. ryczałtu.

Więcej: www.naszemiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum