Piotrków Tryb.: przestaje działać oddział wewnętrzny w PCMiD

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 26 września 2019 09:16

Od środy, 25 września, wstrzymano przyjęcia na Oddział Chorób Wewnętrznych w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie. To efekt wypowiedzenia umowy sieciowej przez PCMD, które dobiega końca z końcem września. Wprawdzie na oddział wewnętrzny dyrekcja szpitala chciała podpisać z NFZ umowę poza siecią, ale rozmowy spełzły na niczym. Od 1 października oddział przestaje działać.

Piotrków Tryb.: przestaje działać oddział wewnętrzny w PCMiD
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Pacjentom z Piotrkowa i powiatu pozostaje do dyspozycji oddział wewnętrzny w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika, gdzie NFZ przewidział zwiększenie liczby łóżek. Od lat nie cieszy się on jednak dobrą opinią wśród mieszkańców, którzy korzystali z jego usług.

Dyrektor PCMD Eliza Bartkowska zwraca uwagę, że w całej Polsce zamykane są oddziały szpitalne, głównie z powodu braku kadry lekarskiej. Natomiast w szpitalu w Piotrkowie to nie brak lekarzy jest powodem zamknięcia oddziału.

- Mimo, usilnych działań dyrekcji PCMD oraz starosty piotrkowskiego, nie udało się zawrzeć odrębnego kontraktu medycznego na zabezpieczenie usług internistycznych w ramach hospitalizacji - dodaje Katarzyna Szyposzyńska, pełnomocnik ds. marketingu i promocji w PCMD. Podkreśla, że z piotrkowskiego szpitala powiatowego odejdzie więc wykwalifikowana internistyczna kadra medyczna

Anna Leder, rzecznik prasowy ŁOW NFZ, podkreśla, że Fundusz zrobił wszystko, aby zminimalizować ryzyko niezabezpieczenia świadczeń dla pacjentów i od 1 października zapewnił mieszkańcom odpowiednią opiekę. W jaki sposób?

- Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika w Piotrkowie, przygotowując się do zabezpieczenia świadczeń dla pacjentów internistycznych, zwiększył liczbę łóżek w oddziale chorób wewnętrznych i w oddziale kardiologicznym - mówi Anna Leder. - Od 1 października pacjenci wymagający leczenia szpitalnego w tych zakresach będą leczeni w szpitalu wojewódzkim.

Więcej: piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum