Piotr Nowak zostanie dyrektorem śląskiego oddziału NFZ

Autor: pw/Rynek Zdrowia • • 13 stycznia 2020 15:12

Najprawdopodobniej to Piotr Nowak, dotychczas pełniący obowiązki dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach, zostanie powołany przez ministra zdrowia na stanowisko dyrektora Oddziału.

Piotr Nowak zostanie dyrektorem śląskiego oddziału NFZ
Minister zwrócił się z prośbą o przedstawienie opinii w kwestii powołania Piotra Nowaka na stanowisko dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Fot. PTWP/PW

Jak potwierdziła nam Małgorzata Doros, rzecznik prasowa ŚOW NFZ, w poniedziałek (13 stycznia) drogą elektroniczną dotarło do śląskiego oddziału NFZ pismo podpisane przez wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego, skierowane do przewodniczącej rady śląskiego oddziału NFZ Jolanty Pietrzak-Wolny.

Zgodne z art. 107 ustawy dnia 27 sierpnia 2004 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, minister zwrócił się z prośbą o przedstawienie opinii w kwestii powołania Piotra Nowaka na stanowisko dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Jednocześnie minister poinformował, że zgodnie z art. 107 wspomnianej ustawy niewydanie opinii w terminie 14 dni jest równoznaczne z akceptacją kandydata na dyrektora oddziału.

W ciągu najbliższych dni decyzją przewodniczącej powinna zebrać się rada w celu wydania opinii.

Od marca 2019 roku Piotr Nowak jest pełniącym obowiązki dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Wcześniej przez 3 lata był zastępcą dyrektora ds. medycznych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum