Piła: lekarze siłują się z dyrektorem

Autor: Radio Koszalin, Życie Piły/Rynek Zdrowia • • 28 grudnia 2009 15:35

W Szpitalu Specjalistycznym im. S. Staszica w Pile 97 ze 120 zatrudnionych tu lekarzy podpisało się pod wotum nieufności wobec dyrektora.

Gorący koniec roku w pilskim szpitalu. 97 z ponad 120 lekarzy podpisało się pod wotum nieufności wobec dyrektora Grzegorza Wrony. Powód?

– Całokształt – mówi Piotr Zawacki, przewodniczący Związku Zawodowego Lekarzy w szpitalu.

– To trudna sytuacja. Konflikt między dyrekcją i lekarzami ma wiele wątków. Są to głównie sprawy personalne, które dyskutowaliśmy do ostatniej chwili jeszcze w wigilię. Apogeum konfliktu było wypowiedzenie z pracy dla ordynatora oddziału urologicznego Mariusza Strojnego – mówi starosta pilski, Tomasz Bugajski.

Starosta nie chciał jednak mówić o powodach zwolnienia ordynatora. Znacznie bardziej rozmowny był Piotr Zawacki. Przyznał, że podstawą do zwolnienia Mariusza Strojnego były zapisy elektronicznej ewidencji czasu pracy. System w pilskim szpitalu działa drugi rok.

Pracownik (systemem objęto nie tylko lekarzy, ale również innych pracowników, choć ciągle nie są to wszystkie osoby pracujące w szpitalu) wchodząc do budynku przystawia swoją kartę z chipem do czytnika, a ten rejestruje godzinę o której karta została przyłożona (w domyśle: pracownik rozpoczyna pracę). Tak samo dzieje się przy wyjściu.

Piotr Zawacki, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, zarzuca dyrektorowi m.in. zmianę czasu pracy lekarzy, co ma destabilizować dyżury oraz bezpodstawne zwolnienie ordynatora, jednego z oddziałów.

Dyrektor Szpitala - Grzegorz Wrona, jest do końca stycznia na urlopie, nie odbiera telefonów.  W poniedziałek 28 grudnia zastępca dyrektora szpitala Teresa Koźmińska, otrzymała od starosty pełnomocnictwa do kierowania szpitalem. Uzyskała tez mandat zaufania od lekarzy. Po spotkaniu z załogą podjęła decyzję o przywróceniu zwolnionego ordynatora urologii.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum