Piła: będzie referendum w sprawie przekształcenia szpitala w Wyrzysku?

Autor: Dziennik Nowy/Rynek Zdrowia • • 10 października 2009 16:54

Rada Powiatu Pilskiego o przekształceniu w spółkę prawa handlowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wyrzysku zdecydowała 30 września, ale radni PiS chcą jednak referendum.

Jacek Ciechanowski, radny i wiceprzewodniczący zarządu okręgowego PiS uważa, że o bycie prawnym tej placówki będzie można mówić wtedy, gdy spółka zostanie wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego. A nawet jeśli szpital zostanie już przekształcony w spółkę, jej zarząd obciążony decyzją referendum, będzie musiał go na powrót upaństwowić. Ciechanowski twierdzi, że czas oddać głoś mieszkańcom Wyrzyska i ogłosić referendum.

Jeśli pod wnioskiem w sprawie referendum podpisze się kilkanaście tysięcy osób i znajdzie się 150 tys. na jego sfinansowanie, referendum zostanie przeprowadzone najprawdopodobniej na początku 2010 roku.

Radni PiS chcieliby przeprowadzić je wspólnie ze Społecznym Komitetem Obrony przed Likwidacją Samodzielnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy w Wyrzysku i Szpitala Specjalistycznego w Pile. Komitet zebrał już ponad trzy tysiące podpisów przeciwników przekształcenia wyrzyskiej placówki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum