Pielęgniarki zestresowane: pracą ponad siły i relacjami z lekarzami

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 09 listopada 2015 09:30

Są na każde zawołanie lekarzy i pacjentów. Przeciążone obowiązkami, niedocenione finansowo i nieszanowane. Zmęczone psychicznie i fizycznie. Najbardziej stresujące są dla nich kontakty z lekarzami - czy tak wygląda portret polskich pielęgniarek?

Pielęgniarki zestresowane: pracą ponad siły i relacjami z lekarzami
Fot. archiwum

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, podczas ostatnich negocjacji pielęgniarskich zarobków z Ministerstwem Zdrowia, na billboardach pojawiało się hasło protestacyjne ''Noc. Ona jedna, ich trzydziestu''. Wzbudziło wiele kontrowersji, ale pielęgniarki mówią, że to sama prawda. Ich praca to nie tylko umiejętności medyczne, ale też ciężka fizyczna harówka. Często nie tylko w jednej pracy, ale tam, gdzie dorabiają. Brakuje im nie tylko czasu na odpoczynek...

- Szybko się zorientowałam, że status społeczny i pozycja pielęgniarki w szpitalu jest dość niska – kwituje. W głowie utkwiło jej pewne zdarzenie z początku kariery. Jedna z lekarek przy negocjacjach dotyczących podwyżek powiedziała ironicznie: ''Nie chciało się nosić teczki, to się nosi woreczki'' - mówi gazecie jedna z pielęgniarek.

W jednym z badań 60 proc. pielęgniarek wskazywało, że najwięcej nerwów kosztują je relacje z lekarzami.

Więcej: www.gazetaprawna.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum