Pielęgniarki z raciborskiego szpitala grożą strajkiem

Autor: Nowiny/Rynek Zdrowia • • 12 grudnia 2014 10:43

Na początku ubiegłego tygodnia personel Szpitala Rejonowego im. dr. J. Rostka w Raciborzu opowiedział się w referendum za zaostrzeniem sporu zbiorowego jaki prowadzi związek zawodowy pielęgniarek z dyrekcją placówki. Za było, aż 95 proc. pielęgniarek. Teraz możliwy jest strajk.

Pielęgniarki z raciborskiego szpitala grożą strajkiem

W raciborskim szpitalu pielęgniarki z ponad 25-letnim stażem wraz z pracą w godzinach nocnych i niedzielę zarabiają 1900 zł. Od 6 lat pobory nie rosną.

Dyrekcja twierdzi, że pieniędzy na podwyżki nie ma. Miesiąc temu doszło do spotkania ze starostą Adamem Hajdukiem. Pielęgniarki twierdziły wówczas, że coroczna podwyżka o 50 zł załatwiłaby sprawę.

Przed akcją pod starostwem dla pielęgniarek przygotowano 30 tys. zł do podziału na 300 osób. Po pikiecie kwota dla protestujących wzrosła 10 razy. Starosta zapowiedział przeznaczenie 300 tys. zł na potrzeby szpitala, a dyrektor szpitala obiecał wypłacić z jego budżetu pieniądze dla personelu.

Pielęgniarki nie zgodziły się na takie rozwiązanie, twierdząc, że walczą o podwyżkę miesięcznych wypłat a nie jednorazową zapomogę.

Teraz zarząd związkowy analizuje wynik referendum. Powiadomił o nim oficjalnie dyrekcję i wyjaśnił, że radykalizacja działań ze strony załogi to np. strajk ostrzegawczy bądź nawet odejście od łóżek pacjentów. O terminie na razie nie mówią.

Więcej: www.nowiny.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum