Pielęgniarki z CZD zapowiedziały od wtorku strajk generalny

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 23 maja 2016 21:34

Pielęgniarki z Centrum Zdrowia Dziecka żądają obiecanych podwyżek, ogłosiły strajk generalny. Strajk ma się rozpocząć we wtorek rano. W poniedziałek (23 maja) fiaskiem zakończyły się negocjacje płacowe pielęgniarek z dyrekcją.

Pielęgniarki domagają się obiecanych podwyżek, ogłosiły strajk. Fot. archiwum

We wtorek (24 maja) o godzinie 7 rano w Instytucie "Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie rozpocznie się strajk generalny pielęgniarek - podały Fakty TVN.

Pielęgniarki odejdą od łóżek małych pacjentów. Na każdym oddziale pozostanie tylko jedna pielęgniarka. Strajk potrwa do odwołania. Ze strajku zostaną wyłączone tylko oddziały: intensywnej terapii, patologii noworodka i blok operacyjny.

W szpitalu będą wykonywane tylko zabiegi nagłe, planowane operacje zostały odwołane. Odwołane też zostaną badania diagnostyczne.

Zdaniem lekarzy sytuacja jest bardzo poważna i zagraża zdrowiu i życiu małych pacjentów.

Spór ma podłoże płacowe. Pielęgniarki miały obiecane w zeszłym roku 400 zł. podwyżki. Do tej pory otrzymały tylko część z tych pieniędzy.

Jak dowiedział się nieoficjalnie TVN, dyrektor CZD została wezwana w poniedziałek po południu na rozmowy do MZ. Ciąg dalszy negocjacji płacowych z pielęgniarkami jest zaplanowany na wtorek, o godzinie 9 rano, dwie godziny po rozpoczęciu strajku.

Więcej: fakty.tvn24.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum