Pielęgniarki w MZ: miało być ostatnie spotkanie, nie ustalono nic

Autor: KL/Rynek Zdrowia • • 03 sierpnia 2015 17:01

3 sierpnia pielęgniarki ponownie spotkały się z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia. Liczono, że tym razem będzie to ostatnie spotkanie, jednak wciąż stronom nie udało się wypracować kompromisu ws. pielęgniarskich wynagrodzeń.

Pielęgniarki w MZ: miało być ostatnie spotkanie, nie ustalono nic

28 lipca Ministerstwo Zdrowia przedstawiło swój projekt porozumienia. Ten został jednak odrzucony przez pielęgniarki.  

Lucyna Dargiewicz, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych powiedziała Rynkowi Zdrowia, że  dziś (3 sierpnia) pielęgniarki przyniosły do resortu swój projekt porozumienia. 

- Jak zostanie przyjęty przez ministerstwo ? Tego jeszcze nie wiemy. Liczymy, że na odpowiedź nie będziemy musiały długo czekać. W końcu nasze postulaty są dobrze znane - komentuje.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu ministerstwo zaproponowało pielęgniarkom podwyżki w wysokości 300 zł brutto w tym roku. Jak mówiła nam wówczas Dargiewicz zaproponowane warunki nie odpowiadają oczekiwaniom środowiska i dalece odbiegają od wcześniejszych ustaleń ( pielęgniarki żądały podwyżki w wysokości 1500 zł). 

Podkreślała,  że nadal brak propozycji finansowych na kolejne lata. Przewodnicząca przypominała, że  zakładowe organizacje związkowe OZZPiP są w sporach zbiorowych z pracodawcami, co daje możliwość prowadzenia akcji protestacyjnych i strajkowych.  

Według wcześniejszych zapowiedzi związku, we wrześniu miałby zostać przeprowadzony strajk generalny pielęgniarek i położnych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum