Pielęgniarki: resort zdrowia zwrócił się do NFZ o kontrolę prawidłowości realizacji naszych podwyżek

Autor: NIPiP/Rynek Zdrowia • • 15 kwietnia 2019 18:10

Ministerstwo Zdrowia poinformowało Naczelną Izbę Pielęgniarek i Położnych, iż zwróciło się wszystkich 16 dyrektorów oddziałów wojewódzkich NFZ z wnioskiem o skontrolowanie prawidłowości rozliczenia środków przekazanych podmiotom leczniczym na podwyżki dla pielęgniarek i położnych - podała na swojej stronie internetowej NIPiP.

Pielęgniarki: resort zdrowia zwrócił się do NFZ o kontrolę prawidłowości realizacji naszych podwyżek
Resort zdrowia podkreśla, że głównym celem jest zastąpienie dodatków trwałym wzrostem wynagrodzenia zasadniczego. Fot. Archiwum

Jak czytamy w komunikacie, MZ przekazało również środowisku pielęgniarskiemu stanowisko w zakresie interpretacji przepisów dotyczących podwyżek wynagrodzeń dla pielęgniarek i położnych. Jest ono dostępne na stronie.

W stanowisku wskazano, iż zapewnienie ciągłości podwyżek zostało zagwarantowane przepisami Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 sierpnia 2018 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Stanowisko MZ wyjaśnia więc jak powinny być interpretowane zapisy tego rozporządzenia. Resort podkreśla, że głównym celem jest zastąpienie dodatków trwałym wzrostem wynagrodzenia zasadniczego. Będzie to jednocześnie skutkowało podwyższeniem innych składników wynagrodzenia obliczanych jako pochodne od płacy zasadniczej.

Więcej: nipip.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum