Pielęgniarki przerwały strajk głodowy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2010 15:49

Pielęgniarki, protestujące od 19 dni w bielskim Szpitalu Wojewódzkim, przerwały w piątek (26 lutego) głodówkę.

Pielęgniarki przerwały strajk głodowy

Pielęgniarki nie chcą informować o rozmowach z dyrekcją szpitala. Jak przekonują, obowiązuje je "cisza negocjacyjna". Nieoficjalnie wiadomo jednak, że dyrektor placówki Ryszard Batycki złożył im nowe propozycje. Rzecznik dyrekcji szpitala Jolanta Trojanowska powiedziała, że negocjacje rozpoczną się w piątek wieczorem.

Dotychczasowa propozycja dyrekcji, którą protestujące odrzuciły, zakładała podwyżkę o 350 złotych brutto ryczałtu przez pięć miesięcy. Batycki dodał, że pięć miesięcy, przez które miałby być wypłacany ryczałt, to okres potrzebny „do przeprowadzenia wewnętrznej restrukturyzacji, nadrobienia strat z okresu strajku i wypracowania ewentualnych funduszy na regulacje płacowe".

Nie ma porozumienia także w drugim szpitalu, w którym protestuje biały personel - w Żywcu. Jeszcze w piątek (26 lutego) pielęgniarki i dyrekcja ponownie zasiądą do rozmów.

Przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia w Warszawie trwa protest przedstawicielek Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, które domagają się spełnienia postulatów koleżanek z Podbeskidzia. Zapowiadają, że jeżeli do piątkowego wieczoru nie dojdzie do porozumień w dwóch szpitalach na Podbeskidziu, protest będzie kontynuowany także w czasie weekendu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum