Perspektywa pacjenta, producenta i farmaceuty na drugiej konferencji "Współpracujemy - Zyskujemy"

Artykuł dostarczony przez NEUCA • 04 listopada 2022 11:10

Przedstawiciele największych firm farmaceutycznych w Polsce wzięli udział w II edycji Konferencji Współpracujemy-Zyskujemy, organizowanej przez Grupę Neuca. Wydarzenie było okazją do wymiany doświadczeń i przeanalizowania możliwości współpracy na rzecz rozwoju systemu ochrony zdrowia w Polsce. Wystąpienia w trakcie konferencji dotyczyły kluczowych obszarów działalności firmy: aptecznego, pacjenckiego i producenckiego.

II edycja Konferencji Współpracujemy-Zyskujemy, którą organizuje Grupa Neuca zgromadziła 28 września w sercu biznesowej dzielnicy Warszawy przedstawicieli największych firm farmaceutycznych w Polsce. W konferencji wzięło udział ponad 200 osób na stałe związanych z branżą.

Jak przypominali organizatorzy, wydarzenie powstało z potrzeby zaprezentowania nowych możliwości wspólnego działania na rzecz ochrony zdrowia w Polsce. Nieodłącznym elementem konferencji jest obecność w wystąpieniach eksperckich kluczowych obszarów działalności Neuca: aptecznego, pacjenckiego i producenckiego.

- Konsekwentnie, w oparciu o partnerskie relacje budujemy kompleksową ofertę dla producentów, po to, żeby być preferowanym partnerem na rynku ochrony zdrowia. Konferencja jest potwierdzeniem przyjętej przez nas drogi w relacjach z producentami. - tymi słowami rozpoczął konferencję Dyrektor ds. Zarządzania Ofertą w Grupie NEUCA i gospodarz Konferencji, Tomasz Chmiel.

Agendę wydarzenia podzielono na trzy bloki tematyczne, a każdy z nich dotyczył jednego ze wspomnianych, kluczowych obszarów działalności Grupy. Na początek zaprezentowano unikalną strategię firmy na rynku ochrony zdrowia, rozmawiano również o rosnącej roli farmaceuty i aptek oraz kompleksowej dystrybucji w systemie.

Drugi blok dotyczył partnerstwa we współpracy wieloobszarowej z producentami. W tej części podczas wystąpień ekspertom Grupy Neuca towarzyszyli goście specjalni - przedstawiciele firm farmaceutycznych: Sandoz, Haleon, Accord oraz Celgene należące do Bristol Myers Squibb.

O ewolucji relacji z producentami opowiedział Tomasz Chmiel wraz z Karoliną Demus Retail Core & Trade BU Head z firmy Sandoz. Jarosław Stasiak, Dyrektor ds. Relacji z Producentem NEUCA wraz z Eweliną Kałką Dyrektorem ds. Zarządzania Asortymentem NEUCA rozmawiali o efektywności działań na rynku farmaceutycznym z pomocą Sławomira Szymankiewicza, General Managera Polska z firmy Haleon.

Natomiast o współpracy w globalnym łańcuchu dostaw opowiedział Tomasz Nawrocki, Dyrektor ds. Produkcji i Usług dla Producenta NEUCA wraz z Piotrem Olbrychtem, Country Director w firmie Accord. Blok drugi konferencji zamknęła Alicja Mazurkiewicz, Dyrektor ds. Zarządzania Projektami Badań Klinicznych, która wraz Agnieszką Margas, Senior Scientific Advisor  z firmy Celgene należącej do Bristol Myers Squibb mówiła o wsparciu w rozwoju innowacyjnej medycyny.

Trzecia i ostatnia część konferencji dotyczyła pacjenta. W tym bloku wystąpień prelegenci mówili o kierunku rozwoju kompleksowej opieki nad pacjentem, opiece zdrowotnej opartej na wartości, a także wsparciu pacjentów za pomocą profilaktyki, diagnostyki i leczenia.

Grupa NEUCA to jeden z liderów w hurtowej dystrybucji farmaceutyków w Polsce. Od 30 lat działa na rynku zdrowia, dostarczając rozwiązania łączące trzy perspektywy: apteki, pacjenta i producenta. Siedziba firmy znajduje się w Toruniu. Od 2004 roku jest spółką notowaną na GPW w Warszawie. Zatrudnia 6,8 tys. pracowników i współpracowników.
.

Dowiedz się więcej na temat: