Penta zaczyna skup akcji EMC Instytutu Medycznego SA

Autor: JJX/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2013 16:32

Od 19 czerwca br. inwestorzy instytucjonalni i indywidualni mogą składać zapisy na sprzedaż akcji EMC Instytut Medyczny S.A., w ramach wezwania, które 28 maja br. ogłosiły podmioty zależne grupy inwestycyjnej Penta Investments - Soporto Invest B.V. oraz CareUp B.V.

Penta zaczyna skup akcji EMC Instytutu Medycznego SA
Zapisy można składać do 18 lipca br. Cena w wezwaniu została ustalona na poziomie 18,8 zł za jedną akcję.

Podmiotem, który będzie nabywał akcje w wezwaniu, będzie spółka CareUp B.V., w całości należąca do Penta. Za pośrednictwem CareUp B.V. Penta kontroluje swoje inwestycje w sektorze szpitalnym (dotychczas na Słowacji).

W wyniku realizacji powyższego zobowiązania oraz dzięki już posiadanym akcjom EMC - Penta, niezależnie od jakichkolwiek dodatkowych akcji nabytych w ramach wezwania, będzie kontrolować 38,41 proc. akcji oraz 47,81 proc. głosów w EMC. Zatem Penta będzie miała zapewniony istotny wpływ na spółkę.

Penta jest jednym z największych inwestorów strategicznie zaangażowanych w sektorze opieki zdrowotnej w Europie Środkowej i Wschodniej, z ponad 400 mln euro zainwestowanymi w spółki z branży medycznej, stanowiących ponad 30 proc. całego portfela jej aktywów.

Na to składają się najważniejsze aktualnie realizowane inwestycje:- sieć szpitali Svet zdravia (obecnie 10 szpitali na Słowacji), prywatne przychodnie MediClinic zlokalizowane w Czechach (ponad 140 placówek), oraz przychodnie i kliniki medyczne ProCare (13 placówek na Słowacji).

Ponadto Penta jest także właścicielem czesko-słowacko-polskiej sieci aptek Dr. Max (ponad 500 aptek zlokalizowanych w Czechach, na Słowacji w Polsce) oraz udziałowcem jednego z dwóch głównych operatorów ubezpieczeń zdrowotnych na Słowacji - DÔVERA - obsługującej około 1,4 mln klientów. Łącznie Penta pośrednio zapewnia blisko 10 tys. miejsc pracy w sektorze opieki zdrowotnej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum