Penta: chcemy wycofać EMC z giełdy

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 26 lipca 2013 11:47

Po zakończeniu wezwania na sprzedaż akcji EMC Instytut Medyczny SA, Penta Investments kontroluje łącznie 5 696 510 akcji EMC, stanowiących 68,41 proc. kapitału zakładowego spółki, uprawniających do 73,23 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Penta: chcemy wycofać EMC z giełdy

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników wezwania. Założony przez nas plan został wykonany. Jesteśmy największym akcjonariuszem w EMC Instytut Medyczny SA z istotnym udziałem głosów na walnym zgromadzeniu - powiedział Adam Jarmicki, manager inwestycyjny Penta Investments, odpowiedzialny za projekt EMC.

Zapowiedział, że zgodnie z wcześniejszym wnioskiem złożonym zarządowi EMC, na sierpniowym NWZA Spółki, Penta Investments zamierza głosować za wycofaniem EMC z obrotu giełdowego. EMC Instytut Medyczny SA jest największym w Polsce właścicielem szpitali i przychodni na rynku prywatnych usług medycznych.


Penta Investments jest środkowoeuropejską grupą inwestycyjną założoną w 1994 r., działa w sektorach private equity i nieruchomości. Całkowita wartość aktywów Penta wyniosła w 2012 r. 5,9 mld euro. Spółki portfelowe Penta zapewniają ponad 33.000 miejsc pracy. Aktualnie portfolio inwestycyjne Penta w Polsce obejmuje takie podmioty jak: Grupa Empik Media & Fashion, Fortuna zakłady bukmacherskie, Iglotex, Dr.Max i Clar System.

EMC Instytut Medyczny SA jest największym w Polsce właścicielem szpitali i przychodni na rynku prywatnych usług medycznych.  Od 2005 roku firma jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W skład grupy kapitałowej wchodzi obecnie 8 szpitali oraz 16 przychodni specjalistycznych i podstawowej opieki zdrowotnej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum