Paweł Grzesiowski: zróbmy akcję #zaadoptujszpital

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 29 marca 2020 20:35

Dr Paweł Grzesiowski w niedzielę (29 marca) zaapelował w mediach społecznościowych, aby szpitale nie szukały w pojedynkę wsparcia finansowego, dzięki któremu będą mogły zakupić dla swojego personelu środki ochrony osobistej a dla pacjentów niezbędny sprzęt ratujący życie, ale zorganizowały wspólną akcję #zaadoptujszpital.

Fot. PTWP

Jak pisze dr Grzesiowski ze Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP, prezes Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń, obecnie każdy szpital ocenia potrzeby, publikuje informacje o brakach na stronie internetowej, tworzy komórkę do szukania kontaktów z potencjalnymi sponsorami, wolontariuszami i podmiotami, które chcą pomóc.

Tak jest np. w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie. Na stronie lecznicy pojawił się komunikat, w którym dyrekcja apeluje o wpłaty, które można przekazać bezpośrednio na konto szpitala, z dopiskiem w tytule COVID-19.

Jak czytamy w ogłoszeniu: "Personel medyczny, który każdego dnia ryzykuje swoje zdrowie potrzebuje większej ilości rękawiczek, masek, ubrań ochronnych, czepków, ochraniaczy na buty, termometrów bezdotykowych. Zebrane środki finansowe pragniemy przeznaczyć na ochronę personelu medycznego, który bezpośrednio jest zaangażowany w opiekę nad pacjentami. W tym szczególnym czasie dla nas wszystkich liczy się każda pomoc".

W tej wyjątkowej dla polskiej ochrony zdrowia sytuacji, dr Grzesiowski apeluje: Organizujmy się sami! Lokalnie, nie czekajmy aż ktoś tym zarządzi. Zróbmy akcję #zaadoptujszpital.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum