×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Paradoks: brakuje pielęgniarek, ale w Lublinie nie ma pracy dla absolwentek

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia23 kwietnia 2019 12:13Aktualizacja: 23 kwietnia 2019 12:29

Absolwentki pielęgniarstwa skarżą się, że w lubelskich szpitalach nie ma dla nich pracy. I to w sytuacji, gdy mówi się o dramatycznych brakach kadrowych w tej profesji. Zdaniem młodych przedstawicielek zawodu etaty blokują starsze stażem koleżanki pracujące w kilku miejscach naraz.

Paradoks: brakuje pielęgniarek, ale w Lublinie nie ma pracy dla absolwentek
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W rozmowie z Dziennikiem Wschodnim młode adeptki tego zawodu przyznają, że szukały bez powodzenia pracy we wszystkich lubelskich szpitalach.  

Okazuje się, że faktycznie w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie, podobnie jak w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, wszystkie etaty pielęgniarskie są obsadzone. 

Dyrektorzy placówek przyznają, że to efekt ubiegłorocznej podwyżki wynagrodzeń. Dzięki niej zwiększyła się liczba chętnych do pracy w tym zawodzie. W tym momencie rzeczywiście może być już trudniej ze znalezieniem pracy niż rok temu.

Absolwentki pielęgniarstwa są jednak rozgoryczone. Mają żal do starszych stażem koleżanek, które pracują w kilku placówkach, zmniejszając szanse nowych na rozpoczęcie pracy w zawodzie.

Skarżą się, że praca w kilku miejscach jest powszechna wśród pielęgniarek. Szpitale posiłkują się też emerytkami, które chcą dorobić. Wiadomo, że w takiej sytuacji nie będzie już miejsca dla nowych, mimo wykształcenia.

Szukające pracy pielęgniarki próbują szczęścia w mniejszych miastach. Ze względu na specyficzny rynek pracy dużo pielęgniarek dojeżdża z Lublina do innych miejscowości. Mimo to w niektórych placówkach nie ma chętnych na wolne etaty.

Więcej: dziennikwschodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum