Pajęczno: zmiana dyrektora wywołała falę wypowiedzeń internistów

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 29 listopada 2019 11:00

W związku z upływem kadencji Adama Stachery, dyrektora SP ZOZ w Pajęcznie (Łódzkie), na nowego szefa placówki ogłoszono konkurs. Choć pod rządami Stachery szpital wyszedł z finansowych kłopotów, komisja konkursowa zagłosowała na jego kontrkandydatkę, Agnieszkę Kubot-Krawczyk. Z tego powodu na znak protestu wszyscy etatowi lekarze z oddziału chorób wewnętrznych mieli złożyć wypowiedzenia.

Pajęczno: zmiana dyrektora wywołała falę wypowiedzeń internistów
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

25 listopada zebrał się zarząd powiatu pajęczańskiego i powierzył nowej dyrektor stanowisko na sześć lat.

Stachera uważa, że na wyniku konkursu zaważyły nie względy merytoryczne, a polityczne i "nie pasował" obecnym władzom powiatu. Podkreśla, że jeśli miesza się politykę do służby zdrowia, to takie działanie "nigdy nie wychodzi na dobre".

Jak pisze Dziennik Łódzki, komisja konkursowa była "zdominowana przez przedstawicieli władz powiatu związanych z PiS".

Jeden z internistów informuje DŁ, że lekarze nie wycofają wypowiedzeń, jeśli zmiana dyrektora "nie zostanie odkręcona". Twierdzi, że nie może być zgody na to, by dyrektor z dużym doświadczeniem i osiągnięciami przegrywał z osobą, która ma "znikomy staż na stanowisku kierowniczym".

Przewodnicząca komisji Dorota Jaskuła przyznaje, że Stachera był dobrym dyrektorem, ale kontrkandydatka została oceniona jeszcze wyżej.

Więcej: dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum