elblag24.pl/Rynek Zdrowia | 12-11-2018 16:31

Pacjent elbląskiego szpitala odnalazł się w lecznicy w... Olsztynie

Poszukiwania policyjne mężczyzny, który opuścił Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu przyniosły skutek. Pacjent odnalazł się w… szpitalu w Olsztynie - informuje serwis elblag24.pl.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Niedawno portal elblag24.pl opublikował komunikat elbląskiej policji o poszukiwaniach mieszkańca miejscowości Pagórki (gmina Tolkmicko). Według informacji mundurowych „w dniu 10.11.2018 r. około godziny 6.00, opuścił Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu i do chwili obecnej nie powrócił do domu, jak również nie nawiązał kontaktu z rodziną”.

Komunikat opublikowały elbląskie media i wówczas okazało się, że zaginiony mężczyzna przebywa w... szpitalu w Olsztynie. Co więcej, pacjent został tam przewieziony na polecenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Problem w tym, że lekarze z Elbląga nie udzielili takiej informacji rodzinie chorego na cukrzycę chłopaka.

Kiedy rodzina zaczęła szukać pacjenta w elbląskim szpitalu, dowiedzieli się, że został wypisany i poszedł do domu. Dlatego bliscy pacjenta zgłosili sprawę na policję. Rozpoczęto poszukiwania. Wówczas odezwał się szpital w Olsztynie, który wyjaśnił całą sytuację.

Więcej: elblag24.pl