×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pabianice: tną etaty, bo kontrakt był mniejszy

Autor: RR/Rynek Zdrowia30 maja 2012 11:23Aktualizacja: 30 maja 2012 11:26

W Pabianickim Centrum Medycznym w środę (30 maja) trwały rozmowy zarządu samorządowej spółki z pracownikami, którzy mają zostać zwolnieni. We wtorek, po burzliwych rozmowach ze związkami zawodowymi, wytypowano 31 osób.

Pabianice: tną etaty, bo kontrakt był mniejszy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pierwotnie planowano zwolnienie aż 54 osób (w tym lekarzy, pielęgniarek i pracowników administracyjnych) spośród około sześciuset zatrudnionych.

Bezpośrednią przyczyną redukcji personelu było obniżenie kontraktów na świadczenia lub ich brak.

- Kontrakty z NFZ zostały zmniejszone, a na SOR i tomografię komputerową wykonywaną w ramach badań ambulatoryjnych szpital w ogóle nie dostał kontraktu - powiedziała nam Joanna Stelmach, asystent prezydenta Pabianic ds. kontaktów z mediami i dodała, że z powodu zwolnień sytuacja w szpitalu jest napięta.

Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o.o., w której Gmina Miejska Pabianice ma 100 proc. udziałów, utworzyła Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Pabianickie Centrum Medyczne w miejsce likwidowanego SP ZOZ w Pabianicach. Szpital wchodzący w skład NZOZ PCM jest szpitalem wieloprofilowym, świadczącym usługi medyczne dla całego powiatu pabianickiego i miasta Pabianice, tj. ok. 120 000 mieszkańców.

- Szpital został przekształcony w PCM. Był zadłużony na 103 mln zł, ale uzyskał pożyczkę w ramach planu B i spłacił długi. Trzeba jednak spłacić pożyczkę w terminie do 2017 roku. Od 1 października ub.r. wszystkie zobowiązania przejęło miasto - wyjaśniła Joanna Stelmach.

Dodała, że Dominika Konopacka, od połowy 2010 roku prezes PCM, podjęła się zadania wyciągnięcia szpitala z długów i teraz ogranicza zatrudnienie dostosowując jego poziom do wysokości kontraktów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze