Pabianice: szpital wznawia planowe przyjęcia pacjentów

Autor: TVP Łódź/Rynek Zdrowia • • 18 sierpnia 2009 10:25

SPZOZ-owi w Pabianicach udało się porozumieć z największymi wierzycielami szpitala. Dzięki temu konta placówki zostały odblokowane, a od wtorku (18 sierpnia) są wznowione przyjęcia pacjentów. Pracownicy otrzymają zaległe pensje.

Pabianice: szpital wznawia planowe przyjęcia pacjentów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kiedy pod koniec lipca ruszył proces likwidacji publicznego ZOZ-u (jego zadania ma przejąć w przyszłości samorządowa spółka), wymagana do objęcia placówki ministerialnym planem B, wierzyciele przestraszyli się, że nie dostaną należnych pieniędzy - informuje TVP Łódź. Firma Electus SA, która wykupiła większość długów szpitala oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych spowodowały zablokowanie kont placówki.

Wstrzymane zostały planowe przyjęcia pacjentów, a pracownicy nie dostali pensji za lipiec. Kiedy udało się porozumieć z Electusem, działalność szpitala blokował ZUS.

- Nie wiem, skąd przypuszczenie, że na decyzji zajęcia konta placówki 27 lipca br. wpłynęła informacja o likwidacji SPZOZ i przekształceniu w spółkę - mówiła portalowi rynekzdrowia.pl Wioleta Błochowiak, wiceprezes Electusa. - Spółka Pabianickie Centrum Medyczne została  już utworzona i zgodnie z uchwałą rady miasta dnia 1 listopada br. ma rozpocząć działalność medyczną. Nie jest to dla nas żadna nowa wiedza. Plany związane z przekształceniem szpitala znaliśmy od dawna i wiązaliśmy z nimi duże nadzieje.

Rozpoczęty proces likwidacji publicznej placówki potrwa do końca października. Od 1 listopada szpital będzie funkcjonował jako Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o. o. Czy to już koniec kłopotów pabianickiej lecznicy, trudnio przewidzieć, bo szpital ma ponad 100-milionowy dług i 150 wierzycieli.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum