Pabianice: prokuratura sprawdzi, czy centrum medyczne przepłacało za obsługę prawną

Autor: zyciepabianic.pl/Rynek Zdrowia • • 21 grudnia 2020 15:01

3 mln 880 tys. zł - ponoć taką kwotę Pabianickie Centrum Medyczne zobowiązało się wypłacić kancelarii radców prawnych z Poznania za obsługę, a część kwoty miała już zostać przelana. Umowę zawarto w czasie, gdy prezesem PCM była Agnieszka Owczarek. Obecny prezes, Janusz Kazimierczak, złożył w związku z tym zawiadomienie do prokuratury.

Pabianice: prokuratura sprawdzi, czy centrum medyczne przepłacało za obsługę prawną
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Zdaniem obecnego szefa PCM Agnieszka Owczarek stanowczo za dużo płaciła za zewnętrzne usługi prawników na rzecz szpitala. Prokurator Monika Piłat, szefowa Prokuratury Rejonowej w Pabianicach, potwierdza, że zawiadomienie wpłynęło i będzie przedmiotem postępowania.

Dodała, że chodzi o czyn z artykułu 269 par. 1 kodeksu karnego: „Kto, będąc obowiązany na podstawie przepisu ustawy, decyzji właściwego organu lub umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, przez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządza jej znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Agnieszka Owczarek była prezesem PCM od czerwca 2015 r. do lipca 2019 r. Gdy przejmowała zarządzanie, PCM było w trudnej sytuacji finansowej.

Ponoć niekorzystne umowy z kancelaria prawną - jak informuje lokalny serwis zyciepabianic.pl - obejmowały 8 lat świadczenia usług prawniczych. Rocznie dawało to prawnikom 485 tys. zł, a miesięcznie - 40 416 zł. Stawki - w porównaniu do rynkowych - miały być zawyżone.

Więcej: zyciepabianic.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum