Pabianice: czy dziś dojdzie do porozumienia?

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 11 sierpnia 2009 13:22

Władze pabianickiego szpitala otrzymały drogą mailową propozycję umowy, która zawiera wszystkie uzgodnienia z wczorajszych rozmów władz szpitala i Electus SA. Być może jeszcze dzisiaj porozumienie to zostanie podpisane przez obie strony.

Porozumienie, którego treść analizują w tej chwili prawnicy szpitala, zakłada odblokowanie kont szpitala i danie czasu pabianickiemu szpitalowi do 24 sierpnia, na dalsze rozmowy i zabezpieczenie należności wierzyciela.

Władze szpitala mają nadzieję, że podpisanie porozumienia nastąpi jeszcze dzisiaj w godzinach popołudniowych. Aby bowiem zostały odblokowane szpitalne konta, musi zostać zachowana cała procedura - firma Electus musi zwrócić się z taką prośba do komornika, a ten musi wysłać odpowiednie pisma do Narodowego Funduszu Zdrowia i do banków z prośbą  o odblokowanie kont.

– Mamy nadzieję, że w ciągu dwóch dni działalność medyczna szpitala zostanie w pełnym zakresie wznowiona, a pracownicy otrzymają należne im wynagrodzenie za pracę w lipcu – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Katarzyna Godlewska, rzecznik prasowy szpitala.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum