PZU kupi spółkę Orlen Medica?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2014 09:19

Orlen Medica Sp. z o.o., która rozpoczęła działalność na rynku usług medycznych w styczniu 1998 roku i wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PKN Orlen S.A. jest na sprzedaż. Zamierza ją kupić PZU - informuje nieoficjalnie Gazeta Wyborcza.

O przygotowaniach do sprzedaży spółki słychać było w Płocku od jesieni. Wielokrotnie mówili o tym zaniepokojeni związkowcy z Orlenu, którzy uważają takie plany za bardzo niekorzystne zarówno dla pracowników medycznej firmy, jak i zatrudnionych w kombinacie.

W dwóch obecnie działających przychodniach Orlen Mediki (przy ul. Chemików i Kutrzeby) leczą się głównie pracownicy i emeryci z Orlenu i jego spółek, ale także płocczanie niezwiązani z PKN. Orlen Medica prowadzi usługi medyczne zarówno w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, jak i lecznictwa specjalistycznego oraz rehabilitacji.

W listopadzie mówiło się, że są trzy firmy zainteresowane kupnem Orlen Mediki, wśród nich potężna "sieciówka" - grupa Lux-Med. Obecnie na placu boju jest już tylko jeden chętny PZU - i negocjacje są bardzo zaawansowane.

Związkowcy Orlenu są zdecydowanie przeciwni sprzedaży medycznej spółki, ale na razie nie chcą się oficjalnie wypowiadać w tej sprawie.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum