PZU Zdrowie przejmuje spółkę Tomma Diagnostyka Obrazowa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 grudnia 2019 16:37

W ciągu tygodnia PZU Zdrowie przejmie spółkę Tomma Diagnostyka Obrazowa - zapowiedziała prezes PZU Zdrowie Julita Czyżewska. Dodała, że dzięki przejęciu spółka PZU Zdrowie będzie mogła m.in. testować innowacje, które będą wsparciem publicznej służby zdrowia.

PZU Zdrowie przejmuje spółkę Tomma Diagnostyka Obrazowa
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Wniosek o zgodę na przejęcie przez PZU Zdrowie 100 proc. akcji w spółce Tomma Diagnostyka Obrazowa (oraz pośrednio 100 proc. udziałów w spółek: "Bonus-Diagnosta" i Asklepios Diagnostyka) wpłynął do UOKiK 30 października br.

- UOKIK zgodził się na przejęcie spółki Tomma przez PZU Zdrowie - poinformowała rzeczniczka UOKiK Małgorzata Cieloch.

- Zgoda UOKiK w tej sprawie już do nas dotarła - zapewniła 5 grudnia szefowa PZU Zdrowie. Dodała, że "w ciągu tygodnia nastąpi finalizacja przejęcia".

Należąca go Grupy PZU firma PZU Zdrowie ma 130 własnych i 2200 partnerskich placówek medycznych w niemal 600 miastach w Polsce. Współpracuje z kilkudziesięcioma szpitalami i ponad połową aptek w kraju; pomoc oferuje prawie 2000 lekarzy przeszło 50 specjalizacji. W sierpniu br. PZU Zdrowie otworzył pierwsze gabinety stomatologiczne.

Do tej pory spółka nie miała diagnostyki, a bez takich usług - jak zaznaczyła Czyżewska - "nie ma szans na pełną profilaktykę, która jest kluczowym standardem w opiece zdrowotnej". Dodała, że dzięki przejęciu firmy Tomma, spółka PZU Zdrowie będzie mogła też testować różne innowacje, które będą później wsparciem publicznej służby zdrowia. - Nie będę tylko wsparciem dla systemu prywatnego, bo Tomma jest również dostawcą dla systemu publicznego - posiada kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia - wskazała.

Przejmowana przez PZU Zdrowie firm Tomma Diagnostyka Obrazowa działa na rynku usług medycznych od 1991 r. Świadczy usługi w ponad 30 pracowniach na terenie całego kraju, oferując głównie badania rezonansu magnetycznego oraz tomografii komputerowej.

Longina Grzegórska-Szpyt (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum