×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

PZU Zdrowie przejęło warszawską spółkę medyczną Boramed

Artykuł dostarczony przez PZU Zdrowie 01 czerwca 2023 08:20

PZU Zdrowie nabyło 100 proc. udziałów w spółce Boramed, która posiada dwie placówki w Warszawie i jest lokalnym liderem opieki ginekologicznej i położniczej. Centra medyczne współpracowały z operatorem od 9 lat w ramach sieci partnerskiej. Z końcem maja 2023 roku zostały włączone do sieci własnej PZU Zdrowie.

PZU Zdrowie przejęło warszawską spółkę medyczną Boramed
PZU Zdrowie przejęło warszawską spółkę medyczną Boramed Fot. PZU Zdrowie

– Przejęcie spółki Boramed jest ważnym wzmocnieniem dla naszej sieci medycznej, którą rozwijamy zarówno przez otwieranie nowych placówek, jak i pozyskiwanie wiarygodnych partnerów. Boramed wyróżnia niezwykła dbałość o jakość usług i możliwość przyciągania najlepszych specjalistów w kraju. Podjęliśmy tę decyzję z myślą o pacjentach, aby zyskali kolejne miejsca, gdzie będą mogli zadbać o zdrowie swoje i całej rodziny. Jestem przekonany, że dotychczasowa współpraca ze spółką Boramed przełoży się na jeszcze lepsze rezultaty osiągane w ramach sieci własnej – mówi Oliwer Kubicki, członek Zarządu PZU Zdrowie.

– Boramed powstał w 2010 roku jako firma rodzinna, której fundamentem jest jakość usług medycznych. Na początku oferta usług ogniskowała się na dziedzinie położnictwa i ginekologii ze szczególnym uwzględnieniem stojącej na najwyższym, światowym poziomie ultrasonograficznej diagnostyki prenatalnej. Systematycznie rozszerzaliśmy portfolio usług medycznych stając się pełnoprofilową placówką medyczną, rozpoznawalną na rynku warszawskich usług medycznych. Mając na uwadze potrzebę nieustannego rozwoju, Zarząd Boramed widzi w połączeniu ze strukturami PZU Zdrowie możliwość dalszego wzmacniania pozycji firmy – podkreśla Wojciech Grzybowski, założyciel Boramed sp. z o.o.

Centrum Medyczne Boramed specjalizuje się w opiece ginekologicznej i położniczej, jednak świadczy również wiele usług z innych obszarów opieki zdrowotnej. W jego skład wchodzą:

  • centrum ginekologii, w ramach którego prowadzone są m.in. konsultacje i badania z zakresu ginekologii dorosłych i dzieci, opieka położnicza, diagnostyka prenatalna i monitorowanie rozwoju ciąży;
  • centrum badań USG, w którym pacjenci mogą skorzystać z szerokiego zakresu badań, w tym USG ginekologiczne i dla kobiet w ciąży, 3D/4D, USG narządów wewnętrznych, stawów i USG dopplerowskie dorosłych i dzieci;
  • poradnie specjalistyczne z dziedziny: chirurgii, dermatologii, dietetyki, endokrynologii, gastrologii, genetyki, hematologii, interny, kardiologii, pediatrii, ortopedii, urologii i stomatologii;
  • centrum rehabilitacji, gdzie specjaliści wykonują zabiegi z zakresu m.in. fizykoterapii, kinezyterapii oraz osteopatii, a także prowadzą zajęcia dla dzieci i niemowląt;
  • laboratorium z szerokim zakresem badań.

Placówki medyczne Boramed działają w dwóch lokalizacjach w Warszawie – na Gocławiu przy ul. Bora-Komorowskiego 21 oraz na Ursynowie przy ul. Beli Bartoka 8. Działają od poniedziałku do piątku w godz. 7-21 oraz w soboty w godz. 8-13.

Na wizytę można umówić się przez portal moje.pzu.pl oraz telefonicznie, kontaktując się z wybraną placówką. Z usług placówek medycznych mogą skorzystać zarówno pacjenci z pakietami PZU Zdrowe, jak i bez. Dla dotychczasowych pacjentów zmiana nie oznacza dodatkowych formalności.

Więcej informacji o spółce: https://www.boramed.pl/

PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym 40 pracowni diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. PZU Zdrowie zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych.

PARTNER SERWISU
partner serwisu

Najnowsze