PZU Zdrowie powołało nowy zarząd Falck Centra Medyczne

Autor: jjx/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2019 11:10

W poniedziałek (17 czerwca) Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników podjęło uchwałę o powołaniu zarządu Falck Centra Medyczne sp. z o.o., przejętej na początku miesiąca przez PZU Zdrowie. Obecnie skład zarządu pozostaje jednoosobowy, a funkcję prezesa zarządu objął Wojciech Kossut, dyrektor ds. operacji PZU Zdrowie.

PZU Zdrowie powołało nowy zarząd Falck Centra Medyczne
Fot. materiały prasowe

Wojciech Kossut jest menedżerem z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży medycznej. Przed dołączeniem do zespołu PZU Zdrowie związany był z Centrum Medycznym CMP, Dantex Med (obecnie sieć Medicover) i Towson Business Services.

Kossut specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym w obszarach operacyjnych, zajmował się także zarządzeniem strukturami sprzedaży, marketingu, obsługi klienta, nadzorując rozproszone struktury organizacyjne centrów medycznych. Z wykształcenia jest psychologiem biznesu oraz absolwentem studiów podyplomowych SGH w zakresie zarządzania biznesem medycznym i studiów MBA w ochronie zdrowia.

Na początku czerwca PZU Zdrowie dokonało istotnych przejęć na rynku medycznym, m.in. sfinalizowało zakup 100 proc. udziałów w spółce Falck Centra Medyczne. W połowie maja zgodę na przejęcie wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. To największa dotychczasowa akwizycja operatora medycznego. Zakup ogólnopolskiej sieci istotnie poszerzył zasięg infrastruktury medycznej PZU Zdrowie, która od kilku lat nabywa i buduje centra medyczne pod własną marką.

PZU Zdrowie jest operatorem medycznym posiadającym własną sieć, do której należy blisko 100 placówek. Ponadto współpracuje z ponad 2100 placówkami partnerskimi w ponad 570 miastach w Polsce oraz kilkudziesięcioma szpitalami i ponad połową aptek w kraju.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum