PPOZ: plan finansowy na 2014 r. nie uwzględnia nawet inflacji

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 26 lipca 2013 11:31

Nie jest prawdą, że będzie takie samo finansowanie ochrony zdrowia w roku przyszłym. Nie uwzględniono stale rosnących kosztów i inflacji - ocenia plan finansowy na rok 2014 Bożena Janicka prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia (PPOZ).

PPOZ: plan finansowy na 2014 r. nie uwzględnia nawet inflacji

W przesłanej redakcji informacji czytamy, że podział środków pomiędzy poszczególne ogniwa systemu (POZ, AOS, szpitale) pozostał prawie na zeszłorocznym poziomie.

Bożena Janicka zwraca uwagę, że pominięto ważną kwestię, jaką są przyszłoroczne wydatki związane z rozwojem informatyzacji (prowadzenie i archiwizację dokumentacji medycznej wyłącznie w wersji elektronicznej).

- To są dla nas nowe obowiązki, wymagające odrębnego finansowania, którego nie ma. Przecież, aby wszystko mogło dobrze działać, placówki medyczne muszą zaopatrzyć się we własne lub trzymane na zewnątrz serwerownie, zakupić mocniejszych komputery, oprogramowanie, serwis informatyczny - wylicza.

W polskiej ochronie zdrowia brak jest w dalszym ciągu podstawowych reform, co skutkuje rosnącymi kolejkami do AOS i szpitali - twierdzi PPOZ i oczekuje od dysponentów środków wskazania źródła finansowania umożliwiającego wywiązanie się z obowiązków względem pacjentów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum